Adana’da tartıştığı vatandaşı silahıyla yaralarken kaçarken karşılaştığı kişiyi darbetti

Adana’nın Seyhan ilçesine bağlı Sarıyakup Mahallesi’ndeki 3 katlı binanın zemin katında yalnız yaşayan ve akli dengesinin yerinde olmadığı ileri sürülen Mehmet G., dehşet saçtı.

Mehmet G., evinin sokağından geçen ayakkabı imalatçısı 55 yaşındaki Yılmaz Sucu ve yanındaki arkadaşlarıyla henüz bilinmeyen nedenle tartıştı.

Tartışmanın ardından olayın yaşandığı yerin yaklaşık 100 metre uzağındaki çay ocağına giden Yılmaz Sucu, burada arkadaşlarıyla sohbet etmeye başladı.

Tartıştığı kişiyi vurdu

Evindeki ruhsatsız tabancayı alan Mehmet G., tartıştığı Sucu’nun yanına yaklaşıp, 2 el ateş etti.

Göğsüne ve koluna isabet eden kurşunlarla ağır yaralanan Sucu, oturduğu tabureden yere düştü.

Yolda karşılaştığı kişiyi de darbetti

Olayın ardından kaçan ve havaya ateş açan şüpheli, bu kez yolda daha önceden tartıştığı ancak olayla ilgisi olmayan İbrahim Güven ile karşılaştı.

Güven, silahtaki mermilerin bittiğini fark edince bu kez tabancanın kabzasıyla saldırdı. Güven’i başından yaralayan Mehmet G., kendisini evine kapattı.

Şüpheli yakalandı

İhbar üzerine olay yerine polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Ağır yaralanan Sucu, ambulans ile Adana Şehir Hastanesi’ne kaldırıldı. Ameliyata alınan Sucu’nun durumunun kritik olduğu öğrenildi.

Kendisini eve kapatan Mehmet G. ise polis tarafından gözaltına alındı. Başından yaralanan Güven ise polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Soruşturma sürüyor

DHA’nın haberine göre; Mehmet G.’yi sorguya alan polis, olayla ilgili soruşturmaya devam ediyor.

Benzer Haberler