Balıkesir’de 25 bin kişiyi dolandıran şahıslar özür mesajı attı

İnternet dolandırıcılığı bu kez Balıkesir’de yaşandı.

Dolandırıcılar tarafından internet üzerinden oluşturulan platformda bisiklet, elektrikli motosiklet gibi alışverişler yapıp bu yol ile para kazanmak vadediliyor.

Paravan şirket, bu şekilde 25 binden fazla kişiden sisteme katılım ücreti adı altında para aldıktan sonra sistemi kapatıp, sırra kadem bastı.

Dolandırıldığını anlayınca dükkanı bastı

Bir süre sonra sisteme erişim sağlayamayan sözde üyeler, dolandırıldıklarını anladı.

Mağduriyet yaşayan bir vatandaş, öfkelenerek paravan şirketin Balıkesir’deki ofisine baskın yaptı.

Ofisin terk edildiğini gören şahıs, dükkanın camlarını ve kapılarını kırdı.

‘Biz sizi dolandırdık’

İş yeri sahibi ile konuşup anlaştığını, zararını karşılayacağını belirten öfkeli vatandaş, “Sabah ben kalktım, uyandığımda dalga geçer gibi ’Biz sizi dolandırdık, bu bizim sorumluluğumuz özür dileriz’ diye mesaj attılar. Ben de sabah sabah çok sinirlendim. Soluğu daha önceden adresini bildiğim ofiste aldım. dükkanda aldım. Her yeri kırıp döktüm. Paramparça yaptım. Sonuna kadar değdi. Hiç pişman değilim. Dükkan sahibiyle konuştuk ve anlaştık. Onun bu konularla hiçbir alakası yok.” dedi.

“Siz adamı dövmeye gidersiniz adam sizi tekrar dolandırır”

Dolandırıcıların insanlara çok güzel ümitler verip kandırdığını anlatan vatandaş, “Dolandırıcılarda öyle bir ağız var ki adam sizi dolandırır, siz adamı dövmeye gidersiniz adam sizi tekrar dolandırır. Onlar böyle bir çeneye sahipler. Balıkesir’de ve diğer şehirdeki dolandırılan herkese geçmiş olsun. Buraya yüze yakın insan geldi. Ben yapmasaydım başkası yapacaktı.” dedi.

“Bedava yemek sadece fare kapanında olur”

İHA’nın aktarımına göre; Dolandırıcıların nasıl çalıştığını da anlatan mağdur vatandaş, “Mesela siteden bisiklet alıyorsunuz. 3 bin TL’ye bisikleti bir sene için satın alıyorsunuz. Sonra 20 gün içerisinde ana parasını çıkartıyorsunuz. Bu para zaten günlük dolar olarak geliyor hesabınıza. Kalan diğer 10 gün içerisinde ise kâr elde etmeye başlıyorsunuz. Aylık olarak ise 3 bin TL hesabınıza geliyor. Fakat bu bize büyük bir ders oldu. Buradaki polis abi de şunu söyledi. ‘Bedava yemek sadece fare kapanında olur’.  Bana ve 25 bin kişiye çok büyük bir ders oldu.” diye konuştu.

Benzer Haberler