Binali Yıldırım: İkinci yüzyıl Türklerin yüzyılı olacaktır

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, Erzincan’ın Tercan ilçesindeki Bal Festivali’nde önemli mesajlar verdi.

“2023 çok önemli”

2023 yılına vurgu yapan Yıldırım, “2023 çok önemli, 2023 sıradan bir yıl değil. Bir yüzyılı bize Cumhuriyeti emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve onun arkadaşları olmak üzere bu vatanı istilacılardan sömürgecilerden kurtaran kurucu iradenin bıraktığı bu mirası bugünlere getirdik.” dedi.

“İkinci yüzyıl Türklerin yüzyılı olacaktır”

“Bir yüzyılı 2023’te geride bırakıyoruz, ikinci yüzyıla başlıyoruz” diyen Binali Yıldırım, büyük hedefi işaret etti.

Yıldırım, “İkinci yüzyıl Türklerin yüzyılı olacaktır, bunu unutmayalım.” dedi.

“Farklı farklı düşünebiliriz, inançlarımız farklı olabilir”

AA’da yer alan habere göre sadece Türkiye’nin değil, Güneydoğu Avrupa’dan Uzakdoğu Asya’ya uzanan tarihi İpek Yolu üzerindeki bütün bu medeniyetlerin yeni yüzyılın parlayan yıldızı olacağını dile getiren Yıldırım, şunları söyledi:

“Bunun için daha çok çalışacağız, daha çok birbirimize kenetleneceğiz. Eğer aramıza fitne sokarsak, nifak sokarsak bu ancak bölgede emperyal amaçları olanların işine yarar. Bunlara fırsat vermeyeceğiz. Farklı farklı düşünebiliriz, inançlarımız farklı olabilir.


“Türkiye de zor günlerden geçiyor”

Göz rengimiz, ten rengimiz farklı olabilir. Ama gözlerden düşen damlaların rengi hep aynıdır. Rabbim birliğimizi beraberliğimizi daim eylesin. Dünya zor günlerden geçiyor, Türkiye de geçiyor. Ama her zorluğun ardından bir ferahlık vardır.”

Benzer Haberler