CHP Salı Toplantıları’na başlıyor: Birinci adres Erzurum

TBMM 2 Temmuz’da tatile çıktı.

Meclis Ekim ayında açılana kadar CHP küme toplantılarını “Salı Toplantıları” ismi altında her hafta farklı bir vilayette düzenleyecek.

AA’nın haberine nazaran, CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mevzuya ait kurmaylarına talimatını verdi.

Sembolik başlangıç

Bu kapsamda çalışma yürüten CHP yönetimi, birinci toplantıyı sembolik bir kentte ayarladı.

Buna nazaran birinci toplantı 23 Temmuz-7 Ağustos tarihleri ortasında yıldönümü olan ve ulusal uğraşın birinci kongresi iteliğindeki Erzurum Kongresi’nin yapıldı kentte düzenleniyor.

2 Ağustos’ta Erzurum’a gidecek

Kılıçdaroğlu, 2 Ağustos Salı günü Erzurum’a giderek birinci olarak esnaf ziyaretinde bulunacak, saha çalışması yapacak.

Daha sonra bir otelde halka açık olarak, TBMM’deki küme toplantı saati olan 13.30’da küme toplantısı gerçekleştirecek. Küme toplantısına halkın yanı sıra sivil toplum kuruluşları, muhtarlar ve kanaat başkanları de katılacak. Kılıçdaroğlu, küme konuşmasının akabinde basına kapalı olarak soruları cevaplayacak.

MYK toplantısı da Erzurum’da

Grup toplantısının akabinde Kılıçdaroğlu, milletvekilleri ile saha çalışmasına katılacak. CHP’nin Merkez İdare Heyeti (MYK) toplantısı da saat 16.30’da Polat Otel’de gerçekleştirilecek.

Kılıçdaroğlu’nun Erzurum programı, kanaat liderleriyle yapacağı toplantıyla sona erecek.

İkinci toplantı ve PM, Edirne’de

CHP Genel Lideri Kılıçdaroğlu, salı toplantılarının ikincisini ise 9 Ağustos Salı günü Edirne’de düzenleyecek. Kılıçdaroğlu ayrıyeten Edirne’de, CHP’nin olağan Parti Meclisi toplantısına da başkanlık edecek.

Kılıçdaroğlu, sonraki salı Yalova’da, daha sonra ise Afyonkarahisar’da olacak. Kılıçdaroğlu’nun eylül ayında ise Giresun, Sakarya, Elazığ ve Tokat’a gitmesi planlanıyor.

Benzer Haberler