CHP’li Özgür Özel’den Gülşen’e: Maksadını aşmış bir espri

Türkiye bugün şarkıcı Gülşen’in imam hatiplilerle ilgili söylediği “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” şeklindeki sözlerini konuşuyor…

Konu CHP’nin toplantısında gündeme geldi.

TBMM’de düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Gülşen için “Tanımlama doğru değil” yorumunu yaptı.

“Maksadını aşmış bir espri”

Özel, şöyle devam etti:

“İmam hatipler, diğer okullarımız gibi hepimizin, bu memleketin evlatlarını yetiştiren yasayla kurulmuş, CHP döneminde kurulmuş ve dinin gereklerini insanlara doğru şekilde ve devlet eliyle ve denetimiyle öğretecekleri yetiştirmek üzere kurulmuş okullar.

Hiçbir okula yapılmaması gerektiği gibi bu okullarla ilgili de öyle bir, espri de olsa, şaka da olsa, tanımlama doğru değil. Nasıl bir açıklama yapıldı, bilmiyorum ama mutlaka düzeltilecektir. Maksadını aşmış bir espri. Çok rahatsız edici şekilde insanların kalbini kırdı. Hızlı bir şekilde telafi edileceğini ümit ediyoruz. Biz de takip edeceğiz.”

“Her rakamı teyit etmek lazım”

Öte yandan gündemin diğer gelişmelerine ilişkin de konuşan Özel, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ekonomiye ilişkin açıklamalarını eleştirdi.

DHA’da yer alan habere göre Özel, “Adalet ve Kalkınma Partisi’nin söylediği her rakamı teyit etmek lazım. Bunun düpedüz bir yalan olduğunu bilmeyen yok da bu metinler yabancı dile çevriliyor. Bütün ülke başkentlerine gidiyor. Nasıl biz takip ediyoruz; ‘Dünyanın diğer ülkelerinde neler konuşuluyor, neler oluyor?’ Bunu görenler, ‘Türkiye Cumhuriyeti nasıl bir ülke ki başındaki bu kadar fütursuz yalan söylüyor ve milletinin aklıyla alay ediyor, halkını enayi yerine koyuyor’ diye düşünüyorlardır.” diye konuştu.

“Bir tek sınavı iptal etmekle bu işten kurtulamazsınız”

KPSS soruşturmasının unutturulmaması gerektiğine dikkat çeken Özel, “KPSS sorularının çalındığı, bilindiği, bilindik soruların sorulduğu, birilerine torpil yapıldığı ortaya çıktı. Suçüstü yakalandılar, Devlet Denetleme Kurulu’nu harekete geçirdiler. Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nı, Devlet Denetleme Kurulu harekete geçirdi. Soruşturma yürütülüyor, inşallah ama Savcı Bey ketum. Arada bir bilgilendirme yap, ne aşamadayız?

Zamanında bu ülkenin subaylarını sabahın köründe, bu ülkenin kahraman askerlerini kumpaslarla toplarken sabah, öğle, akşam bildiri geçiliyordu. Bu soruşturma da ne aşamada biz bilelim. Yok, tık yok. Bir tek sınavı iptal etmekle bu işten kurtulamazsınız. Geçmişte yaptığınız sınavların, sadece bir sınavda mı yaptınız bunu, bin çeşit oyun var, hepsinin incelenmesi lazım.” değerlendirmesinde bulundu.

Benzer Haberler