Düzce’de şimdiden tezgahlara palamut yağdı

Düzce’de balık tezgahlarında palamut yerini aldı. Geçtiğimiz sene gözükmeyen palamut bu yıl denizlerce bol var. Tezgahta tanesi 20 liradan satılan palamudun önümüzdeki sezon ile birlikte ucuzlaması bekleniyor.

Av yasağı 1 Eylül’de bitiyor

1 Eylül itibari ile denizlerdeki avlanma yasağının kalkması ile birlikte ticari tekneler denize açılacak.

Balıkçılara göre, geçtiğimiz sene denizlerde çıkmayan ve sevenlerini üzen palamut bu yıl denizlerce bol var.

“Şimdiden tezgahlara palamut indi”

İHA’nın haberine göre, Düzce’de tezgahına palamut getiren Balıkçı Tuncay Kılıç, palamudun sezonu olduğunu şimdiden tezgahlara balığın indiğini belirterek, “Şu anda ciddi anlamda palamut var. Geçen sene olmamıştı. Sevindirici haber ise yem de var. İlerleyen zamanlarda ayın 15’inden sonra olta balıkçılığı serbest olacak. Bu sene palamut sezonu olacak gibi duruyor.


Tekneler hazırlıklarını yaptı

Şu anda tekneler hazırlıklarını yaptı. Herkes sezonu bekliyor. Biz de sevindik. Palamut var, inşallah iyi bir palamut sezonu geçireceğiz. Denizlerde olduğumuz için denizde gördüklerimizi söylüyoruz. Sevindirici haber her yerde gözüküyor. İlerleyen zamanlarda iyi olacağını ve bol bol palamut yiyeceğimizi düşünüyorum.


Fiyatı çok yüksek ya da düşük olmaz

Fiyatları çok yüksek olmaz çok düşük de olmaz. Çok olduğu için de palamut çoğu gıda ürününden daha ucuz. Çok olacağı için tezgahlarda yerini alır ve herkes de yer diye umut ediyoruz. Şu anda çingene palamudu dediğimiz ilerleyen günlerde biraz daha büyüyecek.

Palamut, şu anda 250-300 gram arasında, daha da büyüyecek

Şu anda 250-300 gram arasında balıklar. İlerleyen zamanlarda büyüyüp yağlanacak.” ifadelerini kullandı.

Fiyatı düşecek

20 liradan satılan palamudun sezonun açılması ile birlikte fiyatının da düşmesi bekleniyor.

Benzer Haberler