İstanbul’da, çakarlı ve sahte Meclis kartlı silah kaçakçısı yakalandı

İstanbul’da, suç örgütlerine silah temini yaptığı belirlenen şüpheliler, İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi.

Bağcılar ve Kadıköy’de, şüphelilere yönelik operasyon düzenlendi. DHA’nın haberine göre; 27 Temmuz günü Bağcılar’da gerçekleştirilen operasyonda, M.Y. ve E.B. gözaltına alındı.

Evden cephane çıktı

E.B. isimli şüphelinin kuryelik yaptığı, M.Y. isimli şüphelinin de dağıtımını yapmak üzere teslim aldığı esnada yakalandığı belirtildi. Şüphelilerin adresinde yapılan aramada, 68 adet kurusıkıdan ateşli silaha çevrilmiş seri atış yapabilme özelliğine sahip ruhsatsız otomatik tabanca ve 68 adet şarjör ele geçirildi.

Polis gibi davrandı çakarlı araç kullandı

29 Temmuz günü ise ekipler Kadıköy’e düzenlenen operasyonda ise suç örgütlerine uzun namlulu otomatik tüfek temin ettiği tespit edilen C.C. isimli şüpheli yakalandı. C.C.’nin kendisine polis süsü vererek çakarlı araç kullandığı ve sahte Meclis kartı kullandığı tespit edildi.

Ele geçirilenler

Yurt dışından getirdiği parçalarla evini silah atölyesine çevirdiği belirlenen C.C.’nin evinde ve aracında yapılan aramada ele geçirilenler ise şöyle:

5 adet uzun namlulu otomatik tüfek, tabanca, 7 adet av tüfeği, kurusıkı tabanca, bin 658 adet fişek, 2 bin 500 adet av tüfeği fişeği, 2 adet balistik yelek, 4 adet hücum yeleği, seyyar tepe lambası ve siren tertibatı, 3 adet kısa ve uzun namlulu silahlara ait susturucu, 5 adet piyade tüfeklerine ait olduğu değerlendirilen tüfek namlusu, 13 adet otomatik tüfeklere ait olduğu değerlendirilen tüfek gövdesi, 19 adet otomatik tüfeğe ait olduğu değerlendirilen dipçik, 31 adet tüfek kabzası, tabanca namlusu, 4 adet otomatik tüfeklere monte edilebilen dürbün, 10 adet otomatik tüfeklere monte edilebilen reddot, tabancalara monte edilebilen lazer, 2 adet muşta, 25 adet uzun namlulu tüfek şarjörü, 20 adet tabanca şarjörü, 9 adet av tüfeği şarjörü, silah yapımında kullanılan çok sayıda kısa ve uzun namlulu silahlara ait tüfek mekanizması ve iğne ve namlu koruma parçaları.

M.Y, E.B. ve C.C. isimli 3 şüpheli, sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

 

Benzer Haberler