Nureddin Nebati: EYT düzenlemesi çalışmaları sürüyor

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabındaki paylaşımlarında emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) ve öğretmenlerle ilgili düzenlemeler konusunda ilgili bakanlıklarla koordineli çalışmaların devam ettiğini belirtti.

“Dar gelirli vatandaşlara yönelik çalışmalar yürütülüyor”

Bakan Nebati, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na cevap niteliğindeki açıklamasına Adalet Bakanlığı’mız ile birlikte dar gelirli vatandaşlarımıza dönük devam eden çalışmaların da sürdüğünü belirtti.

“EYT ve öğretmenlerimiz konusunda da ilgili bakanlıklarımızla koordineli çalışmalarımız devam ediyor”

Nebati, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun eleştirilerine yanıt vererek, “Sayın Kılıçdaroğlu, bizim panikle yaptığımız hiçbir işimiz yok, sadece sizin rol kapma girişimlerinizi deşifre ediyoruz. 27 Temmuz’dan bu yana Adalet Bakanlığı’mız ile birlikte dar gelirli vatandaşlarımıza dönük devam eden çalışmalarımız kamuoyunun zaten malumudur. Sizin de çok iyi bildiğiniz üzere EYT ve öğretmenlerimiz konusunda da ilgili bakanlıklarımızla koordineli çalışmalarımız uzun süredir devam ediyor. Anlaşılan bizi yakından takip ediyorsunuz. Bizi izlemeye devam edin.” değerlendirmesinde bulundu.

Benzer Haberler