Süleyman Soylu: Cemevi saldırısında yeni gözaltılar var

Ankara’da geçtiğimiz günlerde cemevlerine yönelik saldırı düzenlendi.

A.O.K isimli bir şahıs, Mamak ilçesinde bulunan Şah-ı Merdan Kültür Evleri Yaptırma ve Yaşatma Derneği’nde, Ana Fatma Cemevi’nde ve Çankaya ilçesinde bulunan Türkmen Alevi Bektaşı Vakfı Genel Merkezi’nde vatandaşlara saldırdı. Saldırgan, Şah-ı Merdan Cemevi’ndeki vatandaşlara sandalye fırlattı.

3 olayda da saldırgan aynı kişi

Ankara Emniyet Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamada 3 olayda da saldırganın aynı kişi tarafından yapıldığı belirtildi.

Kimliği belirlenen A.O.K. polis ekipleri tarafından yakalanıp gözaltına alındı.

Süleyman Soylu: Yeni gözaltılar var

Saldırıya ilişkin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada cemevi provakasyonuyla ilgili yeni gözaltıların olduğunu belirtti.

Bakan Soylu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

1- Eski Türkiye’den farklı olarak bu planli provokasyon faili meçhul kalmadı.

2- Toplumumuzun tüm kesimleri tarafından lanetle karşılanan bu planlı provokasyon , Milletimizin ” Birlik Duvarına ” çarptı .

3- Sayın Cumhurbaşkanız liderliğinde hükümetimiz göreve geldiği ilk günden itibaren herkesin kendisini ifade edebildiği Türkiye adımlarında ; sadece son 2 yılda 1585 cemevi ziyaret edildi . 8600 talebin 5600’ü karşılandı .

Ayrıca birçok adım ve ülkemizin her tarafında oluşan kardeşlik iklimi , tam da Muharrem Ayı’nın ruhuna uygun anlayışla bu karanlık ellerin menfur emelleri engellenmektedir.

4- Soruşturma derinleşmiş , yeni gözaltılar yapılmış ve Eski Türkiye’nin ayak izlerine rastlanılmıştır . Elde edilen tüm bilgiler , yargıya intikal ettirilerek birliğimizi hedef alan bu “planli provokasyon” en ağır şekilde cezalandırılacaktır.açıklamasında bulundu.

Benzer Haberler