Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde indirim dönemi başlıyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Tarım Kredi Kooperatifi’nde büyükbaş hayvan etinin yüzde 30-35 indirimle satılacağını, şeker, un, zeytinyağı ve ayçiçeği yağı gibi 30-40 çeşit üründe de süratle indirime gidilmesi talimatının ardından Tarım Kredi Kooperatif marketlerinde 30’un üzerinde temel tüketim ürününde indirim 15 Ağustos itibariyle başlıyor.

1.400 markette etiketler değiştirildi. Hafta başına kadar bütün ürünlerde indirimler devreye girmiş olacak.

“Çok ciddi indirim yaptık”

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Vatandaş sepetini daha ucuza dolduracak.

“Hem üreticiyi hem vatandaşı destekliyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın indirim yapılacağını duyurmasının ardından Tarım Kredi Kooperatifleri’nin zarar edeceğine yönelik eleştirilere de cevap veren Aydın, maliyetler artsa dahi uzun süre fiyatları aynı şekilde tutmaya çalışacaklarını anlattı.

Aydın, Zarar etmeyeceğiz ama kâr da etmeyeceğiz. Burada finansal bir yapı kurduk. Aracıyı ortadan kaldırıp, üreticinin daha da fazla kazanacağı bir sistem inşa ediyoruz. Hem üreticiyi destekliyoruz hem vatandaşı ucuz gıdayla buluşturmaya çalışıyoruz. Diğer marketler tedarikçilerine 120 güne kadar ödeme yapıyor. Biz bunu 60 güne indirdik. Üreticiye nefes aldırıyoruz, burada finansal maliyet yaratmayarak oradaki avantajı vatandaşın lehine kullanıyoruz.diye konuştu.


Tarım Kredi marketlerinde indirimli olacak temel ürünler

Tarım Kredi Kooperatifi’nde indirimli ürünler listesi belirlendi.

İndirim uygulanacak ürünler ise şunlar olacak:

Söz konusu marketlerde, makarna, un, salça, pirinç, bulgur, mercimek, nohut, fasulye, şeker, ayçiçek yağı, zeytin yağı, tavuk ürünleri, tam yağlı süt, yarım yağlı süt, yumurta, peynir, tereyağı, bal, zeytin, çay, Türk kahvesi, patates, kuru soğan, karpuz, kavun, çamaşır deterjanı, bulaşık deterjanı, çamaşır suyu, sıvı sabun, peçete, rulo havlu, kolonya, bebek bezi fiyatlarında indirime gidilecek.


Et satışı için hazır

Et ürünlerinde de Et ve Süt Kurumu tarafından temin edilecek ürünler, kasap reyonu bulunan Tarım Kredi Kooperatif Marketlerinde ivedilikle, kasap reyonu bulunmayan marketlerde ise gerekli hazırlık çalışmalarının yapılmasının ardından paketli olarak en kısa sürede indirimli şekilde satışa sunulacak. Et ürünlerinde uygulanacak indirimlerin duyurusu daha sonra yapılacak.

Cep marketlerde de satılacak

Kooperatif marketlerin 1.400’e yakın hizmet noktası var. Yıl sonuna kadar sayı 2 bine çıkacak. Aydın, daha fazla vatandaşa ulaşmak için illerdeki kooperatif depolarında da cep marketler aracılığıyla ucuz gıda satılacağı bildirildi.


İç Haber

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde bakım çalışması gerçekleştiriliyor

3. Sayfa

Gece kulübü önündeki cinayet kamerada

Btcrobo

4000 TL ile başladı günlük 300 Dolar kazanıyor!

Benzer Haberler