Pençe-Kilit Harekatı’nda şehit olan Uzman Çavuş Halil Koç için cenaze töreni düzenlendi

Kuzey Irak’ta bölücü terör örgütüne yönelik Türk Silahlı Kuvvetleri’nce sürdürülen Pençe-Kilit operasyonunda 3 Ağustos günü El Yapımı Patlayıcı’nın (EYP) patlaması ile ağır yaralanan Özel Kuvvetler Komutanlığı’nda görevli Piyade Uzman Çavuş Halil Koç, tedavi gördüğü GATA’da tüm müdahalelere rağmen şehit düştü.

Şehidin naaşı havayolu ile memleketi Malatya’ya getirilirken, ilk olarak doğup büyüdüğü baba ocağına helallik için götürüldü.

Tören düzenlendi

Şehit Halil Koç için daha sonra Malatya Şehir Mezarlığı’nda ikindi namazı sonrası askeri cenaze töreni düzenlendi.

Buradaki törene Malatya Valisi Hulusi Şahin, Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti Malatya Milletvekilleri Hakan Kahtalı ve Ahmet Çakır, 2. Ordu Kurmay Başkanı Tümgeneral Selami Arslan, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Altın, İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, MHP MKY Üyesi Eyüp Gönültaş ile çok sayıda vatandaş ve şehidin yakını katıldı.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Halil Koç’un babası Veysel Koç’un 2018 yılında vefat ettiği öğrenilirken, anne Gülşen Koç ise ayakta güçlükle durabildi.

Şehidin oğlu asker üniforması giydi

Şehidin 4 yaşındaki oğlu Agah ve 8 yaşındaki kızı Zeynep Koç’ta asker üniforması giyerek babasını son yolculuğuna uğurlarken, şehidin eşi Yasemin Koç cenaze töreni boyunca güçlükle ayakta durabildi.

İl Müftüsü Veysel Işıldar’ın kıldırdığı cenaze namazı sonrası şehidin Türk bayrağına sarılı tabutu, askeri manga eşliğinde Malatya Şehitliği’ne götürüldü.

Tabutun üzerindeki bayrak anneye teslim edildi

Burada gözyaşları arasında defnedilen şehidin fotoğraflı ve tabutundaki Türk bayrağı ise Vali Şahin tarafından anneye teslim edildi.

Benzer Haberler